Strona gminy Łapanów

Start

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

7512680 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Aktualności:
"Święto Gospodyni 2017" PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
05.09.2017.
 W dniu 3 września 2017 r. w remizie OSP Tarnawa odbyło się „Święto Gospodyni 2017”. Uczestniczyły w nim wszystkie koła gospodyń wiejskich z gminy Łapanów oraz KGW Muchówka. Spotkanie rozpoczęło się programem artystycznym traktującym o życiu i pracy gospodyń wiejskich.
Czytaj całość…
 
Narodowe Czytanie w Łapanowie PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
05.09.2017.
 Po raz kolejny pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej we współpracy z Centrum Kultury Gminy Łapanów zorganizowali Narodowe Czytanie. Ze względu na niepewną pogodę I Akt „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego z podziałem na role odczytano w sali widowiskowej Domu Kultury. W postacie „Wesela” wcielili się czytelnicy GBP.
Czytaj całość…
 
Wizyta delegacji z Balatonszarszo PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
05.09.2017.
 Od piątku do niedzieli w gminie Łapanów gościła delegacja z zaprzyjaźnionej węgierskiej gminy Balatonszarszo. Spotkała się z wójtem, przewodniczącą Rady Gminy, dyrektorem Centrum Kultury, pracownikami Domu Kultury w Łapanowie, młodzieżą działającą przy DK, a także z zawodniczkami oraz trenerem „Piasta” Łapanów.
Czytaj całość…
 
Komunikat Ministerstwa Finansów PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
04.09.2017.
 W przypadku świadczenia usług gastronomicznych osobie fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej istnieje obowiązek zaewidencjonowania tych usług na kasie fiskalnej1. Kelner obsługujący klienta, dla którego świadczona jest taka usługa, powinien zarejestrować na kasie fiskalnej dokonaną sprzedaż, wydrukować paragon fiskalny oraz wydać go klientowi.
Czytaj całość…
 
Złoty medal "Naprzodu" Sobolów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie LZS PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
04.09.2017.
 W dniach 25-27 sierpnia 2017 r. w Spale odbyła się XX Ogólnopolska Olimpiada LZS. Na pięknych obiektach centralnego ośrodka przygotowań olimpijskich seniorki z Sobolowa reprezentujące województwo małopolskie odniosły historyczny sukces zdobywając złoty medal, a zarazem tytuł mistrza Polski. To był trzeci finał piłkarek „Naprzodu” w ostatnich latach, w poprzednich ulegały zespołom „Medyka” Konin i „Gola” Częstochowa.
Czytaj całość…
 
Wysokie miejsca Zespołu i Kapeli "Łapanowianie" PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
04.09.2017.
 Zespół Pieśni i Tańca "Łapanowianie" oraz Kapela Ludowa „Łapanowianie” wzięły udział w Przeglądzie Zespołów Artystycznych działających pod egidą Straży Pożarnych w ramach współpracy z tymi jednostkami. Przegląd odbywał się w Bochni w Parku „Uzbornia”.
Czytaj całość…
 
130-lecie OSP ŁAPANÓW PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
01.09.2017.
 Ochotnicza Straż Pożarna w Łapanowie zaprasza całą społeczność gminy Łapanów na uroczystą mszę św., która odbędzie się 02.09.2017 r. w sobotę w starym kościele o godz. 15:00 z okazji 130-lecia założenia jednostki OSP ŁAPANÓW. Po mszy św. zapraszamy wszystkich na rynek, gdzie odbędą się dalsze uroczystości.
 
Życzenia Wójta z okazji Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2017-2018 PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
01.09.2017.

 
10 edycja Weekendu z zabytkami przed nami... PDF Drukuj
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
31.08.2017.
 Chcesz odkryć tajemnicę Zamku Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu, zobaczyć najstarszy i zarazem najcenniejszy Kościółek w Małopolsce - kościółek św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, przenieść się w odległe stulecie za sprawą trasy Multimedialnej bocheńskiej Kopalni Soli czy podziwiać ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych na terenie Zakładu Karnego. W pierwszy weekend września powiat bocheński zaprasza na zwiedzania pięknych i magicznych miejsc, urokliwych zakątków, czy tętniących historią murów.
Czytaj całość…
 
KGW Wolica na Festiwalu Lecza PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
30.08.2017.
 Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wolicy reprezentowały gminę Łapanów na Festiwalu Lecza w zaprzyjaźnionej węgierskiej gminie Balatonszarszo. Na 42 grupy biorące udział w Festiwalu KGW Wolica zdobyło III miejsce. Polska kuchnia przypadła Węgrom do gustu. Wielkim powodzeniem cieszyło się nie tylko konkursowe leczo, ale również inne produkty kulinarne przygotowane przez nasze panie.
Czytaj całość…
 
KGW Tarnawa na Dożynkach Wojewódzkich PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
30.08.2017.
 Gospodarzem 19. Dożynek Województwa Małopolskiego była słynąca z tradycji koronkarskich Bobowa z powiatu gorlickiego. Tegoroczne święto plonów rozpoczęło się uroczystą Mszą św., której przewodniczył bp Andrzej Jeż – ordynariusz diecezji tarnowskiej. Po zakończonej Eucharystii ksiądz biskup poświęcił wieńce, po czym uczestnicy uroczystości udali się w orszaku na bobowski rynek.
Czytaj całość…
 
KGW Sobolów na Dożynkach Powiatowych PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
30.08.2017.
 27 sierpnia 2017 r. odbyły się Dożynki Powiatu Bocheńskiego, które stanowiły wyraz wdzięczności za pracę rolników, sadowników, ogrodników i pszczelarzy. Msza św. dziękczynna sprawowana była w bazylice św. Mikołaja. Bezpośrednio po jej zakończeniu na Placu Sanktuaryjnym odbył się tradycyjny konkurs wieńców żniwnych.
Czytaj całość…
 
Zaproszenie na Powiatowe Dożynki PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
24.08.2017.

 
"I Wakacyjny Turniej Piłkarski" PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
24.08.2017.
 19 sierpnia 2017 r. na orliku w Łapanowie odbył się „I Wakacyjny Turniej Piłkarski”. Biorące w nim udział amatorskie drużyny z całego powiatu bocheńskiego zostały podzielone na 2 grupy. W grupie A znalazły się: My Nie Stąd, Super Czuper, Sądecka, Cichociemni, Amatorzy Piłkarscy. Do półfinałów awansowali Super Czuper i Cichociemni.
Czytaj całość…
 
Sukces KGW Grabie na VII Festiwalu Rosołu PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
23.08.2017.
 W dniu 15 sierpnia 2017 r. w ramach Jarmarku „Wiśnickie Specjały” odbywał się VII Festiwal Rosołu organizowany przez LGD „Dolina Raby”. Gminę Łapanów w kategorii amatorzy reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich „Prężna Gospodyni” z Grabia.
Czytaj całość…
 
Wnioski o zwrot podatku akcyzowego dla rolników w sierpniu! PDF Drukuj
Wpisał: Grzegorz Statek   
01.08.2017.
Urząd Gminy w Łapanowie informuje, iż termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego II półrocze 2017 r. przypada na okres:
- od 1 do 31 sierpnia 2017 r. przy czym do wniosku należy dołączyć faktury VAT za zakup  oleju napędowego za okres od 01.02.2017 r. do 31.07.2017 r.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 106 - 126 z 3650
© 2023 Strona Gminy Łapanów