Strona gminy Łapanów

Start

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

7507202 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Kabaret "ZEZ" PDF Drukuj
Oceny: / 171
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
09.08.2010.
To najstarszy stażem, bo powstały w 1998 roku, zespół działający przy Domu Kultury w Łapanowie. Założycielem i pierwszym opiekunem kabaretu był Piotr Musiał. Pod opieką Piotrka  kabaret „ZEZ” bawił łapanowską publiczność przez 10 lat. W tym czasie łapanowscy kabareciści zaprezentowali kilkanaście „pełnometrażowych” programów, z których największą popularnością wśród widzów cieszyły się: „SZTUKA O MAŁO CO TEATRALNA”, „MIKROFON DLA WSZYSTKICH” (w  roku 2004, 2005, 2006, 2008) oraz bajka muzyczna „LOVE STORY”. Młodzi artyści mają w swoim dorobku występy nie tylko na terenie gminy Łapanów, ale również poza nią, grali bowiem między innymi w Krakowie, Tarnowie, Węgierskiej Górce, Pcimiu, Makowie Podhalańskim, Bochni, Lipnicy Murowanej, Nowym Wiśniczu, Rzezawie, Trzcianie, Rdzawie i wielu innych miejscowościach. Obecnie opiekunem kabaretu jest Piotr Musiał .

W szeregach „ZEZA” bawiło się kabaretem kilkadziesiąt młodych i rozrywkowych ludzi, a obecny skład wygląda następująco:

Gabrysia Burnos
Iza Ciurej
Ania Zdebska
Ilona Długosz
Michał Roj
Mateusz Musiał


*Tradycje Kabaretu „ZEZ” działającego przy DK sięgają znanej od prawie 30 lat na terenie gminy Łapanów grupy, która powstała w Publicznej Szkole Podstawowej w Łapanowie. Jej opiekunem był wtedy nauczyciel Pan Stanisław Karaś. Największym osiągnięciem kabaretu było zdobycie 6 miejsca na Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretowych Zespołów Amatorskich w Biskupcu Rzeszelskim (dawne woj. olsztyńskie). Skład tego kabaretu wyglądał wtedy następująco: Dorota Ligas, Renata Zając, Bernadetta Sobczyk, Elżbieta Styczeń, Grażyna Buczek, Piotr Musiał, Szczepan Łowiński i Grzegorz Woźniak.

Galeria zdjęć:

  


  


|  


  


  


  


 

 
© 2023 Strona Gminy Łapanów