Strona gminy Łapanów

Start

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6961372 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Stacja pogodowa - urządzenie IoT PDF Drukuj
Oceny: / 4
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
06.10.2017.
 W ramach projektu  pn. „m_MSIT – mobilny Małopolski System Informacji Turystycznej” na budynku Urzędu Gminy Łapanów została zainstalowana stacja pogodowa wyposażona w czujniki: prędkość wiatru, kierunek wiatru, temperatura, wilgotność, ciśnienie, opady deszczu. Dane te będą przekazywane za pośrednictwem sieci Internet, analizowane oraz przetwarzane w celu prezentacji informacji dotyczących pogody na portalu visitmalopolska.pl

Dostęp do platformy możliwy będzie przy pomocy przeglądarki internetowej poprzez wyświetlenie portali MSIT, jak również przy użyciu dedykowanej aplikacji mobilnej dostępnej na systemy Android, Windows Mobile 10/Windows Phone 8.1 oraz iOS.


Obecnie trwają testy funkcjonalne, pełne oddanie systemu do użytku planowane jest na luty 2018 rok. O możliwości skorzystania z danych odczytywanych z powyższej stacji będziemy Państwa informować za pośrednictwem naszej strony.
 
 
 
 
Tekst i zdjęcia:
Jarosław Nowojowski
 
© 2021 Strona Gminy Łapanów