Strona gminy Łapanów

Start

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6961385 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Ćwiczenia strażaków w Sobolowie PDF Drukuj
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Grzegorz Statek   
03.10.2017.
 W dniu 29 września 2017 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Sobolowie odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe jednostek OSP z terenu Gminy Łapanów.  W ewakuacji szkoły uczestniczyły wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Łapanów (OSP Łapanów, OSP Tarnawa, OSP Sobolów, OSP Zbydniów, OSP Wolica, OSP Lubomierz), ponadto Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z PSP Bochnia, przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP mł. bryg. Paweł Matyasik i mł. bryg. Mirosław Mroczek oraz Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu na czele z komendantem asp. sztab. Mariuszem Mardoszem.
Scenariusz ćwiczeń przygotował naczelnik OSP Zbydniów druh Tomasz Pruchnik oraz Prezes OSP Zbydniów druh Zbigniew Hejmo, kierującym działaniami ratowniczymi był z-ca naczelnika OSP Łapanów druh Robert Hojda. W ramach ćwiczeń wydobyto z samochodu przy pomocy specjalistycznego sprzętu dwóch poszkodowanych w wypadku oraz udzielono im pierwszej pomocy. Następnie z pomieszczeń szkoły udzielono pierwszej pomocy dwóm uczniom, którzy w wyniku pożaru zostali poparzeni i podtruci dymem. Po zakończonych ćwiczeniach w remizie OSP Sobolów miało miejsce podsumowanie oraz szczegółowe omówienie manewrów. Dokonali go: przedstawiciele PSP Bochnia mł. bryg. Paweł Matyasik i mł. bryg. Mirosław Mroczek a w imieniu Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Łapanowie Roberta Roja, Prezes OSP Zbydniów Zbigniew Hejmo, który podziękował wszystkim jednostkom za zaangażowanie w ćwiczenia, dyrekcji szkoły za udostępnienie budynku i pomoc w przeprowadzeniu manewrów, a przedstawicielom powiatowych służb mundurowych za fachowe wsparcie i zabezpieczenie ćwiczeń.

 
Tekst: Grzegorz Statek
Zdjęcia: Wiesław Węglarz
 
© 2021 Strona Gminy Łapanów