Strona gminy Łapanów

Start

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

7178199 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
"A to Polska właśnie" PDF Drukuj
Oceny: / 2
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Grzegorz Statek   
18.09.2017.
 Pod takim hasłem Narodowe Czytanie zgromadziło nas w Sobolowie w dniu 2 września 2017 r., by wspólnie czytać „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Przed wejściem do Publicznego Przedszkola Integracyjnego uroczystość rozpoczęła scena z osadzaniem chochoła; przy akompaniamencie kapeli Marcin Korbut zaśpiewał kwestię chochoła: Miałeś, chamie, złoty róg,/ Miałeś, chamie, czapkę z piór:/ Czapkę wicher niesie,/ Róg huka po lesie,/ Ostał ci się ino sznur,/ Ostał ci się ino sznur.
Z kolei dramat do ręki wzięli gospodarz miejsca ks. prob. Stanisław Jachym oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kasprowicza, wcielając się w role Czepca i Dziennikarza – panowie rozpoczęli kolejną edycję prezydenckiej akcji społecznej. Zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice, dzieci i młodzież gimnazjalna – przy przygrywce akordeonisty Tadeusza Warzechy – wszyscy oddali się lekturze. Zgłębiając dramat przywołaliśmy różnorodność bohaterów, bogactwo odniesień, głęboką symbolikę w aurze wyjątkowej scenerii. Bowiem u nas w Sobolowie – jak mówi dziennikarz: Ale tu wieś spokojna,- / Niech na całym świecie wojna,/ byle polska wieś zaciszna,/ byle polska wieś spokojna.


Tekst i zdjęcia: Anna Bukowska - Bogacz
 
© 2022 Strona Gminy Łapanów