Strona gminy Łapanów

Start

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

7097335 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
KGW Tarnawa na Dożynkach Wojewódzkich PDF Drukuj
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Grzegorz Statek   
30.08.2017.
 Gospodarzem 19. Dożynek Województwa Małopolskiego była słynąca z tradycji koronkarskich Bobowa z powiatu gorlickiego. Tegoroczne święto plonów rozpoczęło się uroczystą Mszą św., której przewodniczył bp Andrzej Jeż – ordynariusz diecezji tarnowskiej. Po zakończonej Eucharystii ksiądz biskup poświęcił wieńce, po czym uczestnicy uroczystości udali się w orszaku na bobowski rynek.
Główną nagrodę w kategorii wieńca tradycyjnego jury konkursowe przyznało delegacji z gminy Tarnów, która wraz ze swoim wieńcem będzie reprezentowała Małopolskę podczas tegorocznych dożynek prezydenckich w Spale. W kategorii wieńca współczesnego zwyciężyło Stowarzyszenie Trzewoje z gminy Zator w powiecie oświęcimskim. Gminę Łapanów w tym roku reprezentowało KGW Tarnawa. Panie otrzymały z rąk marszałka Jacka Krupy oraz przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszuli Nowogórskiej dyplom za udział oraz bon o wartości 500 zł.  


Tekst: Mirosław Drożdż
Zdjęcia: Wojciech Sotoła
 
© 2022 Strona Gminy Łapanów