Strona gminy Łapanów

Start

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

7097370 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Sukces KGW Grabie na VII Festiwalu Rosołu PDF Drukuj
Oceny: / 2
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Grzegorz Statek   
23.08.2017.
 W dniu 15 sierpnia 2017 r. w ramach Jarmarku „Wiśnickie Specjały” odbywał się VII Festiwal Rosołu organizowany przez LGD „Dolina Raby”. Gminę Łapanów w kategorii amatorzy reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich „Prężna Gospodyni” z Grabia.
Panie przygotowały rosół drobiowo-wołowy z dodatkiem mięsa z kaczki, za który Jury w składzie: znany kucharz Leszek Dębski oraz s. Anastazja i s. Salomea – autorki książek z przepisami kulinarnymi, przyznało im I miejsce w kategorii amatorzy, a także główną nagrodę Grand Prix. Jest to duży sukces, gdyż po raz pierwszy koło gospodyń wiejskich z gminy Łapanów otrzymało tak wysokie wyróżnienie.
W części artystycznej na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Łapanowianie” z Kapelą Ludową „Łapanowianie” prezentując swój program „Pieśni i Tańce Krakowiaków Wschodnich”. Podczas całej imprezy na scenie odbywał się konkurs Kapel Weselnych, w którym zespół TWO WAY otrzymał wyróżnienie.


Tekst: Michał Paszkot
Zdjęcia: Archiwum CKGŁ
 
© 2022 Strona Gminy Łapanów