Strona gminy Łapanów

Start

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

7097310 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Dożynki parafialne w Tarnawie PDF Drukuj
Oceny: / 2
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Grzegorz Statek   
21.08.2017.
 Tradycyjne dożynki to podsumowanie wysiłku rolników, sadowników, ogrodników. To również podziękowanie za trudy pracy na roli, za ogromny wysiłek i poświęcenie, a jednocześnie radosne spotkanie rolników i wszystkich mieszkańców.
Pięknie przygotowana korona dożynkowa w asyście Kapeli Ludowej „Łapanowianie”, ks. prob. Jana Warty, służby liturgicznej oraz wszystkich pozostałych mieszkańców Tarnawy i Zbydniowa wyruszyła do kościoła spod Krzyża Misyjnego przy dźwiękach krakowskich melodii. Uroczysta Msza św. dziękczynna rozpoczęła się od pobłogosławienia przyniesionych do ołtarza wieńców i darów ofiarnych. W tym roku wieńce dożynkowe przygotowane zostały przez przysiółki: Pasternik z Tarnawy, Zbydniów Centrum oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Po Mszy św. ks. prob. Jan Warta poświęcił zioła i owoce przyniesione do kościoła, a Kapela Ludowa „Łapanowianie” zagrała krótki koncert.


Tekst: Wioletta Nowojowska
Zdjęcia: Stanisława Kaja
 
© 2022 Strona Gminy Łapanów