Strona gminy Łapanów

Start

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6700690 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Zespół Pieśni i Tańca "Łapanowianie" w Szczyrzycu PDF Drukuj
Oceny: / 3
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Grzegorz Statek   
26.06.2017.
 W niedzielę 11 czerwca  w Amfiteatrze Ziemi Szczyrzyckiej odbyła się 27. edycja Święta Pieśni, Tańca i Muzyki Ludowej, w którym wzięły udział zespoły regionalne z Małopolski. Wydarzeniu organizowanemu co roku przyświeca przede wszystkim ochrona najcenniejszych tradycji folkloru dziecięcego i młodzieżowego.
Święto Pieśni, Tańca i Muzyki Ludowej ma również ukazywać bogactwo grup i zespołów folklorystycznych działających na terenie województwa małopolskiego, które poprzez uczestnictwo doskonalą swój warsztat artystyczny. Święto stwarza też okazję do spotkania się członków różnych zespołów i ich instruktorów, dając możliwość wymiany poglądów i zainteresowań.
W tegorocznym przeglądzie festiwalowym udział brały dziecięce i młodzieżowe zespoły oraz grupy regionalne z województwa małopolskiego: Zespół Regionalny ,,Mali Szczyrzycanie” ze Szczyrzyca, Dziecięcy Zespół Regionalny „Dolina Słomki” ze Stronia, Dziecięco-młodzieżowy Zespół Regionalny z Jodłownika, Regionalny Zespół „Małe Niskowioki” z Chełmca,   Zespół Regionalny „Wilkowicanie” z Wilkowiska, Zespół Regionalny „Piecuchy” z Nawojowej, Zespół Regionalny „Szczyrzycanie” ze Szczyrzyca - grupa młodzieżowa,  Zespół Regionalny „Małe Rożnowioki” z Rożnowa, Regionalny Zespół Taneczny „Spod Pustek” z Łużnej, „Skrzydlanie”- grupa śpiewacza.
Wystąpił także nasz Zespół Pieśni i Tańca „Łapanowianie” prezentując program artystycznie opracowany pn. „Pieśni i Tańce Krakowiaków Wschodnich”.
Honorowy Patronat imprezy objął Starosta Powiatu Limanowskiego Jan Puchała. Organizatorem było Stowarzyszenie Związek Szczyrzycan w Szczyrzycu przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Limanowej i Wójta Gminy Jodłownik Pawła Stawarza.


Tekst i zdjęcia: Wioletta Nowojowska
 
© 2020 Strona Gminy Łapanów