Strona gminy Łapanów

Start

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6700727 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Piłkarski Turniej Zwycięzców PDF Drukuj
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Grzegorz Statek   
21.06.2017.
 W dniach 17-18 czerwca 2017 r. na boisku „Piasta” Łapanów odbył się II Turniej Zwycięzców organizowany przez Fundację Drużyna Chrystusa – dar środowiska piłkarskiego. Głównymi partnerami wydarzenia byli: LKS „Piast” Łapanów, firma SYSTEM-DROB oraz Urząd Gminy Łapanów. 
Wielkie wsparcie wykazały lokalne firmy, które hojnie włączyły się w organizację turnieju. Były to: Piekarnia Pogórze, Cukiernia Śliwa, Masarnia Dedio, Beczka Stach. W sobotę w deszczowej aurze rozegrany został turniej żaków dla chłopców z roczników 2008 i młodszych. W meczach grupowych drużyna SYSTEM-DROB „Piast” Łapanów wygrała wszystkie mecze pewnie awansując do drugiej fazy rozgrywek – piłkarskiej Ligi Mistrzów. W fazie finałowej chłopcy odnieśli 4 zwycięstwa, ulegli jedynie drużynie AP Wieliczka. Ostatecznie zajęli II miejsce w turnieju, a tytuł najlepszego bramkarza organizatorzy przyznali Ksaweremu Stokłosie.
W niedzielę miał miejsce turniej orlików dla chłopców z roczników 2006 i młodszych. W swojej grupie drużyna SYSTEM-DROB „Piast” Łapanów przegrała 2 mecze oraz zwyciężyła w 3 pojedynkach, dało to chłopcom awans do Ligi Mistrzów. W tej fazie rozgrywek zawodnikom „Piasta” nie wiodło się najlepiej. Po słabszych meczach ostatecznie zajęli VI miejsce w turnieju.  
II Piłkarski Turniej Zwycięzców miał charakter charytatywny, odbywały się m.in. licytacje oraz loteria fantowa. Szczęście uśmiechnęło się do jednego z opiekunów „Piasta” Łapanów – Ryszarda Janusa, który wygrał główną nagrodę – ławeczkę ogrodową. Zwieńczeniem dwudniowych zmagań piłkarskich była Msza św. dla sportowców odprawiona przez ks. prob. Tadeusza Jarzębaka.


Tekst i zdjęcia: Mirosław Drożdż
 
© 2020 Strona Gminy Łapanów