Strona gminy Łapanów

Start

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6961286 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Czytelniczy flash mob PDF Drukuj
Oceny: / 2
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Grzegorz Statek   
12.06.2017.
 01 czerwca 2017 o godz. 10:00 na bocheńskim Rynku ustanowiono lokalny rekord czytania w jednym momencie. W akcji zainicjowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteki w Szkole” wzięły udział 234 osoby. Organizatorem bocheńskiego masowego czytania byli nauczyciele bibliotekarze: Biblioteki Pedagogicznej w Bochni, I LO, II LO, ZS Nr 1, ZS Nr 2, ZS Nr 3, SOSW w Bochni, CKZiU w Łapanowie, Gimnazjum Nr 1 w Bochni.
Młodzież zastygła podczas cichego czytania, by później utworzyć łańcuch czytelniczy wokół pomnika Kazimierza Wielkiego i zbudować żywy obraz książki. Towarzyszyło temu głośne czytanie sentencji związanych z książką.

Uczestnicy manifestowali w myśl hasła „Jak nie czytam jak czytam” wśród przechodniów oraz w miejscowych urzędach, sklepach i kawiarniach. Pojawiające się grupy uczniów wzbudzały zaskoczenie i zaciekawienie mieszkańców Bochni.

Wydarzenie miało na celu promocję czytelnictwa i bibliotek w lokalnym środowisku.

Akcja związana była z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, z którego szkoły otrzymały dotacje na zakup książek.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni.
 
 
© 2021 Strona Gminy Łapanów