Strona gminy Łapanów

Start

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

6961304 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
XXII Rejonowe Biegi Sztafetowe Szlakiem Walk Batalionów Chłopskich PDF Drukuj
Oceny: / 2
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Jarosław Nowojowski   
07.06.2017.
 5 czerwca br. na trasie Trzciana – Łapanów przeprowadzono XXII Rejonowe Biegi Sztafetowe „Szlakiem Walk Batalionów Chłopskich”. Organizatorem biegów był Urząd Gminy w Łapanowie, Urząd Gminy w Trzcianie oraz Małopolskie Zrzeszenie LZS w Krakowie. Otwarcia biegów na rynku w Łapanowie dokonał Robert Roj – Wójt  Gminy Łapanów.
Wójt Gminy powitał biegaczy i opiekunów, życzył osiągnięcia jak najlepszych wyników oraz bezpiecznego dobiegnięcia do mety.
Po ceremonii otwarcia zawodnicy zostali rozwiezieni na poszczególne strefy zmian.
Start biegów znajdował się w centrum Trzciany, meta na rynku w Łapanowie.
Uroczystego startu w Trzcianie dokonał  Józef Nowak – Wójt Gminy Trzciana. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 23 dziesięcioosobowe drużyny, reprezentujące szkoły podstawowe /11/, gimnazja /10/ oraz szkoły średnie /2/.

Klasyfikacja końcowa:

SZKOŁY PODSTAWOWE
1. Dobczyce
2. Łapanów
3. Dobczyce II
4. Leszczyna
5. Wiśniowa
6. Kamionna
7. Trzciana
8. Kierlikówka
9. Łąkta Dolna
10. Sobolów
11. Cichawka

GIMNAZJA
1. Łapanów
2. Dobczyce
3. Rajbrot
4. Trzciana
5. Wiśniowa
6. Sadek - Kostrza
7. Sobolów
8. Leszczyna
9. Tarnawa
10. Kamionna

 SZKOŁY ŚREDNIE
1. CKZiU w Łapanowie
2. ZS w Gdowie

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trzy najlepsze w każdej kategorii wiekowej puchary. Puchary i dyplomy wręczali: Robert Roj – Wójt Gminy Łapanów, Józef Nowak – Wójt Gminy Trzciana, Jerzy Kasprzyk –  Członek Zarządu Powiatowego Zrzeszenia   LZS, Celina Jacewicz – Przewodnicząca Rady Gminy Łapanów oraz Tadeusz Mazur – inspektor UG Łapanów /główny organizator biegów/.

Pierwszy odcinek – memoriałowy, poświęcony był zmarłemu Leopoldowi Malikowi  –  jednemu z pomysłodawców tej imprezy. Puchar za jego wygranie otrzymała Karolina Majka z Gimnazjum w Rajbrocie.

Organizator biegów składa serdeczne podziękowanie Komendantowi Powiatowemu Policji w Bochni oraz Komendantowi Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu za zabezpieczenie trasy biegów, pilotowanie kolumny biegaczy, wstrzymanie ruchu na drogach dojazdowych. Strażakom z OSP Łapanów i Trzciana za zabezpieczenie dróg bocznych. Dziękujemy Pani Jolancie  z Poradni Medycyny Rodzinnej w Łapanowie za obsługę medyczną, pracownikom Domu Kultury w Łapanowie za nagłośnienie, Gminnemu Zakładowi Komunalnemu w Łapanowie za montaż sceny, transport nagłośnienia, itp.
 
Galeria:
 

 
 
Tekst: Tadeusz Mazur
Zdjęcia: Tadeusz Mazur, Mirosław Drożdż

 
© 2021 Strona Gminy Łapanów