Strona gminy Łapanów

Start

Rada Gminy

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

..

Licznik odwiedzin

7512748 -gości od 2008r

__________________

Materiały w postaci zdjęć i filmów zamieszczone na stronie internetowej Gminy Łapanów stanowią własność gminy i to gmina ma do nich pełnię praw na każdym polu eksploatacji w związku z czym wszelkie ich wykorzystanie, utrwalanie, obróbka i powielanie za pośrednictwem dowolnego medium wymaga zgody gminy.
Wierzbowy domek PDF Drukuj
Oceny: / 25
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: Grzegorz Statek   
31.12.2007.

 

Gospodarstwo agroturystyczne

„Wierzbowy domek”
Piotr Górski
Kamyk 18
tel. kom. 660 828 720
e-mail: wierzbowydomek@interia.eu


Do dyspozycji gości:
-1 pokój, wyposażony w tapczan i wersalkę, możliwość zamieszkania 2-3 osób. Oddzielna łazienka, WC.  Do dyspozycji gości oddzielna lodówka i czajnik elektryczny,
-kuchnia wspólnie z gospodarzami, możliwość przyrządzania śniadań i kolacji.


Gospodarstwo położone jest na wzgórzu 500m od drogi głównej w spokojnej okolicy. Dom otoczony pięknym ogrodem,łąką i urokliwym stawem wyłaniającym się zza starych wierzb,z którego dobiegają odgłosy kumkania żab. Doskonałe miejsce na wypoczynek, poczytanie książki lub po prostu odreagowanie od zgiełku  codziennego życia.
Najbliższa okolica „Wierzbowego domku” zachęca do długich spacerów wzdłuż wzgórza rozciągniętego w dolinie rzeki Stradomki, na końcu którego w czasach średniowiecza znajdowało się grodzisko, spacerując w przeciwnym kierunku dotrzemy do obronnego dworu w Wieruszycach.
Ukojenie w upalne dni mogą dać turystom chłodne wody rzeki Stradomki, która niejednego wędrowca zachwyci swym pięknie meandrującym korytem z bogatą roślinnością przybrzeżną.
W bliskim sąsiedztwie gospodarstwa można spacerować również wytyczonymi szlakami: ścieżką spacerową „Wzgórza wokół Sobolowa”, która pozwoli poznać walory historyczne okolicy ; ścieżką edukacji ekologicznej „Z leśniczym prze las” a także wybrać się w podróż sentymentalną „Szlakiem papieskim”, który kiedyś przemierzał nasz Wielki Polak Jan Paweł II będąc wikariuszem Parafii w Niegowici.

Gospodarze oferują wspólne grillowanie, biesiadowanie, podczas którego chętnie przybliżą historię najbliższej okolicy.
Istnieje możliwość zaopatrzenia w produkty naturalne (warzywa, owoce, nabiał) z okolicznych gospodarstw.


Dojazd do gospodarstwa:
Przystanek PKS – 500 m
Samochodem z Bochni – 16 km
Z Krakowa – 40 km

Oferta sezonowa


Galeria zdjęć:


      
  


 
© 2023 Strona Gminy Łapanów